KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14502055
*
nr 1450 2055
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen, Stockholm. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 37x45 cm. Signerad
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:46:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 17:29:38
1
100 kr
18/2 16:13:47
2
Vinnande bud
19/2 18:26:54
1
200 kr
19/2 18:26:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19
*
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Theddy Skog
nr 1450 2055
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen, Stockholm. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 37x45 cm. Signerad
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 17:29:38 | 1 | 100 kr |
18/2 16:13:47 | 2 | Vinnande bud |
19/2 18:26:54 | 1 | 200 kr |
19/2 18:26:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19